Dźwigi i liny

Badanie stanu jakości dźwigów jak i lin jest ważnym elementem. Dźwigi, które przewożą górników musza być naprawdę bardzo często sprawdzane. Jeśli liny w nich nie będą wystarczająco mocne to może dojść do wypadku. Lepiej unikać takich sytuacji, dlatego warto zlecać robienie przeglądów wyspecjalizowanej firmie. To pozwoli na unikniecie wielu błędów, które cały czas się powtarzają. Do wypadków w górnictwie dochodzi bardzo często, dlatego powinno się jeszcze więcej uwagi przykładać do bezpieczeństwa pracy.

Zlecenie dozoru

W przypadku dozoru trzeba będzie znaleźć taką firmę, która bardzo dobrze się zna na swojej pracy. Tylko wtedy można być pewnym, że wszystko przebiega dokładnie tak jak należy. Jedną z takich firm jest Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego Sp. Z o.o. firma ma bardzo duże doświadczenie w dozorze maszyn w górnictwie, ale również kolejek górskich. Tam gdzie są liny tam nadzór jest koniczny.

Trzeba to robić regularnie i systematycznie. Warto sprawdzać nawet promieniami rentgena czy materiał nie ulega zniszczeniu. To pozwoli na wykrycie wady we wstępnej fazie i wymianie zużytego elementu na nowy. Takie rozwiązanie na pewno http://www.cbidgp.pl/pl/o-firmie/opis-dzialalnosci/badania-niszczace-i-materialowe  jest opłacalne zwłaszcza, że można dzięki niemu uratować życie i zdrowie wielu osób pracujących pod ziemią.

21 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *