Jazda na rowerze

Dobrze, że Polacy wreszcie zaczęli się przesiadać z samochodów na rowery. Już wystarczy męczenia się korkach skoro można swobodnie i o wiele szybciej dojechać na miejsce na rowerze. Mało tego rower to samo zdrowie, a zatem nie pozostaje nam nic innego jak szybko go sobie zakupić i zacząć nim jeździć. Zanim jednak wyjedziemy rowerem na trasę czy miasto pamiętajmy o tym, że musimy się w odpowiedni sposób ubrań. Nie można zakładać przypadkowych spodni, koszulki czy skarpet. Wszystko ma znaczenie, dlatego trzeba stawiać na to, co sprawdzone. Czy wyczynowi zawodnicy jeżdżą w swoich ciuchach? Oczywiście, że nie, bo dbają o swoje bezpieczeństwo i zdrowie.

Wybieramy strój na rower

Na pewno trzeba się skupić na spodenkach. Firma CEP www.cepsports.pl – skarpety narciarskie oferuje dla panów specjalnie stworzone spodenki z szelkami, dla pań jest również wersja bez szelek. Takie spodenki bardzo pozytywnie wpływają na ukrwienie. Nie będziemy się w nich pocić tak jak w zwykłych spodenkach. Dodatkowo poprawiają koordynacje ruchową, pozytywnie oddziaływują na krążenie krwi. W takich spodenkach będziemy mieli o wiele więcej energii, a to oznacza, że będziemy mogli jeździć o wiele dłużej na dłuższych dystansach.

Dodatkowo warto zainwestować w skarpety, w których nie będą nam się pociły nogi. Mogą to być nawet skarpety odblaskowe, które gwarantują lepsze widzenie nas na drodze. Nie wszyscy mają szczęście żeby jeździć po ścieżkach rowerowych. Z jednej strony trzeba dbać o swoją kondycje, ale z drugiej strony trzeba zapewnić sobie bezpieczeństwo na drodze.

15 komentarzy