PRAWDY I MITY O RAKU

65 Views Comment Off

Coraz częściej raka wykrywa się w bardzo wczesnym stadium, gdy bywa całkowicie wyleczalny?kiedyś uważano, że jeśli rak jest złośliwy to nic nie można zrobić? dziś dzięki możliwościom nowoczesnej diagnostyki (USG, tomografia komputerowa, mammografia i inne)można wykryć już guzki 2 mm, także specjalistyczne badanie krwi oznaczające markery są bardzo pomocne we wczesnej diagnozie, gdy nowotwór jest jeszcze w tzw. fazie przedinwazyjnej.
Leczenie nowotworów nie jest już domeną tylko onkologów: oprócz lekarzy leczenie przygotowują na przykład fizycy. Różne terapie łączy się (naświetlanie z chemioterapią i immunoterapią), aby jak najskuteczniej walczyć z nowotworem.
Są nowe metody leczenia takie jak: brachyterapia (rodzaj radioterapii, używającej specjalnych aplikatorów, które wprowadzone w pobliże guz niszczą go precyzyjnie oszczędzając inne tkanki); radiochirurgia (w terapii przerzutów podaje się jednorazowo większą dawkę promieniowania); leki genetyczne ( działające jak szczepionki zmuszające organizm do produkcji przeciwciał, które następnie zwalczają komórki rakowe)
To nie prawda, ze rak boi się noża?ten mit wziął się stad, ze dawniej, gdy rozpoznawano i operowano raka był on już tak rozwinięty, że były małe szanse, że nie dał już przerzutów i samo wycięcie głównego guza nie na wiele już pomagało.

Inne wpisy o lekarzach i zdrowiu:

PRAWDY I MITY O RAKU
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author

Related Articles

Sonda:

Czy prywatna rehabilitacja dzieci oraz niemowląt w Szczecinie jest na odpowiednio wysokim poziomie?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze oraz opinie:
Kategorie