Suplementy diety

116 Views Comment Off

Pills on a person's palmZróżnicowana, odpowiednio zbilansowana dieta, powinna dostarczyć naszemu organizmowi wszystkie potrzebne składniki, tak aby utrzymać w dobrym stanie nasze zdrowie. Z drugiej strony, zdarza się tak, że w szczególnych sytuacjach, nasze zapotrzebowanie na niektóre witaminy bądź składniki mineralne ulega zwiększeniu. Ciąża, małe dzieci oraz te dorastające mają często większe potrzeby.

Nasze zdrowie zależy od wielu czynników. Pokarm, jaki spożywamy, jest naszym paliwem i powinien zapewniać dostęp do wszystkich cząsteczek potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania komórek. Niektóre objawy skłaniają nas do sięgania po suplementy. Popularnie przyjmowanym składnikiem jest magnez. Często sięga się także po witaminę D, szczególnie podczas zimowych dni. Kobiety w ciąży łykają kwas foliowy, zapobiegający wadom cewy nerwowej.

Budowa naszego organizmu jest bardzo skomplikowana. Składa się on z ogromnej liczby malutkich komórek, potrzebujących do prawidłowego funkcjonowania odpowiednich substancji. Dobre zaopatrzenie wszystkich komórek warunkuje dobre zdrowie organizmu.

Inne wpisy o lekarzach i zdrowiu:

Suplementy diety
1 vote, 10.00 avg. rating (90% score)

About the author

Related Articles

Sonda:

Czy prywatna rehabilitacja dzieci oraz niemowląt w Szczecinie jest na odpowiednio wysokim poziomie?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze oraz opinie:
Kategorie