Z uciążliwymi objawami

67 Views Comment Off

Z uciążliwymi objawami (uderzanie gorąca, zmienne nastroje, kłopoty z zasypianiem) menopauzy można sobie radzić niekoniecznie przy pomocy hormonalnej terapii zastępczej. Jest wiele tak zwanych ?domowych? sposobów znanych już w czasach naszych babć, które niwelują te niekorzystne skutki przemijającego czasu. I tak ziołowe herbatki i napary są w stanie poprawić nastrój i samopoczucie. Napar z dziurawca zmniejsza rozdrażnienie i uspokaja system nerwowy; podobne działanie ma także melisa. Niezbyt smaczne napary ziołowe można urozmaicić dodając odrobinę miodu lub cynamonu.
Dolegliwości towarzyszące menopauzie można także niwelować przyjmując suplementy diety na przykład melatonina pomaga w zasypianiu, ponieważ ?naśladuje? hormony snu, a preparaty zawierające magnez także sprzyjają lepszemu funkcjonowaniu systemu nerwowego.
Zmiany w wyglądzie skóry można zahamować stosując odpowiednie kremy zawierające kolagen i elastynę, których zaczyna brakować wraz z wiekiem. Kremy spłycają już powstałe zmarszczki, nawilżają i pobudzają do produkcji kolagenu i elastyny i opóźniają proces starzenia.

Inne wpisy o lekarzach i zdrowiu:

Z uciążliwymi objawami
1 vote, 10.00 avg. rating (90% score)

About the author

Related Articles

Sonda:

Czy prywatna rehabilitacja dzieci oraz niemowląt w Szczecinie jest na odpowiednio wysokim poziomie?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze oraz opinie:
Kategorie