Zdrowa dieta

156 Views 1 Comment

medycyna (26)Nasze samopoczucie zależy w dużej mierze od tego, jak się odżywiamy. Zbilansowana dieta, która dostarczy nam wszystkie niezbędne składniki mineralne wpływa na zdrowie i pomaga utrzymać dobrą kondycję. Czasem działa ona lepiej niż medycyna. Nie wspominając już o tym, że jemy też oczami, dlatego warto urozmaicać jadłospis różnymi kolorami.

Jak skomponować własną dietę? Musimy wziąć pod uwagę nasze indywidualne zapotrzebowanie na kalorie oraz potrzeby żywieniowe. Osoby pracujące ciężko fizycznie powinny spożywać bardziej kaloryczne posiłki. Alergicy powinni unikać niektórych produktów, które wywołują u nich uczulenie. Najważniejsze jest zróżnicowanie diety i używanie świeżych produktów – to samo zdrowie na talerzu.

Zanim wprowadzimy drastyczne zmiany w naszym jadłospisie, warto najpierw skonsultować się z lekarzem lub specjalistą żywienia. Nie należy ślepo podążać za modą. Popularna ostatnio dieta bezglutenowa nie jest dla wszystkich, powinny ją stosować tylko osoby uczulone na gluten. Lepiej nie eksperymentować na sobie i sprawdzić, co na temat różnych diet sądzi medycyna.

Inne wpisy o lekarzach i zdrowiu:

Zdrowa dieta
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author

Related Articles

1 Comment

  1. rehabilitacja sportowa

    Nieciekawy jest ten artykuł. Nie polecam

Comments are closed.

Sonda:

Czy prywatna rehabilitacja dzieci oraz niemowląt w Szczecinie jest na odpowiednio wysokim poziomie?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze oraz opinie:
Kategorie